Zde nabízím k zkoumání přístroj, který je schopen po konstrukčních úpravách překonat zemskou gravitaci a ve volném prostoru se zrychlovat do nekonečna. Jde o uzavřený systém, žádný proudový nebo vrtulový motor. Jde o koncepčně úplně jiné řešení hnací jednotky, která nyní v podobě modelů pojíždí na rovné podložce a tyto modely dokazují správnost tohoto řešení. 
Tento přístroj pracuje na vytváření si vlastní dostředivé síly koncentrované určeným směrem, tato síla se dá směrovat a plynule řídit vč. její výkonnosti. Jde o uzavřený systém, něco jako na základě sci-fi - létajícího talíře. 
Tyto modely jsou postaveny z dostupných materiálů a elektronických částí dostupných na běžném trhu. Po možnosti sestavení z jiných materiálů a jiného technického zázemí, jsem při nynějších poznatcích přesvědčen, že tento motor je schopen dosáhnout vysoké rychlosti. 
Taktéž při konstrukčním dořešení a patřičném výkonu hlavního motoru, se tento přístroj dá využít v konstrukci létajícího stroje, který se bude volně vznášet v prostoru za přítomnosti gravitace, kde bude připomínat něco jako vrtulník, ale bez vrtule. Při projeveném zájmu zašlu podrobnější popis s částečnou dokumentací, případně natočené záběry na CD.

Pohledy na modely, které určily směr a správnost vývoje tohoto zařízení:

motor

Tento model je schopen se pohybovat na rovné ploše, dokazuje směr a správnost technického řešení.rotor

Druhý model dokazuje, že rotor je funkční i v jiné poloze a tím i pro jiné využití